Holenie ako darček - Luxusné holenie

Tento web používa súbory cookies potrebné pre jeho fungovanie a pre analytické účely a v prípade Vášho súhlasu tiež pre personalizáciu reklám. Prečítajte si Zásady súborov cookies.  

Súhlasím

Máte otázku? Telefon +420 725 548 405 (Po - Pá 8:00 - 16:00 hod.)

Hlavná stránkaHolenie ako darček

Holenie ako darček

Autor článku Michal Byrtus Michal Byrtus - Kalendář 29. novembra 2016 - Hodiny 2 minúty čítanie

 

Chcete dať svojmu partnerovi či blízkemu ako darček nejakú peknú sadu na holenie, holiaci strojček alebo pánsku kozmetiku? Chcete mať istotu, že obdarovaný bude mať radosť a darček neskončí schovaný niekde v zásuvke? Výber rozhodne nie je jednoduchý a snáď Vám pomôže zopár našich rád.

 

Sady na holenie:

Kvalitná sada na holenie môže vydržať mnoho rokov. Preto je dobré na sade nešetriť a dať si na výbere záležať. Muži našťastie radi experimentujú, takže aj pokiaľ by ste nezvolili úplne ideálnu sadu, dotyčný bude mať možnosť vyskúšať niečo nové. V prvom rade je nutné zistiť, či sa obdarovaný holí britvou, klasickým strojčekom na čepele, alebo strojčekom s hlavicami od Gillette (Mach 3, Fusion). Sadu potom vyberajte podľa typu holiaceho strojčeka. Človek, ktorý dlhodobo používa strojček na čepele, nebude zo sady so strojčekom Gillette Mach 3 veľmi nadšený. Pokiaľ chcete, aby mal sadu obdarovaný vystavenú v kúpeľni a používal ju ako celok, tak je lepšie vybrať sadu aj so stojanom. Väčšina sád obsahuje aj štetku - najpoužívanejšie vlasy sú jazvečie. V prípade, že je sada určená pre vegána, je lepšie zvoliť umelé vlasy.

 

Niektorí výrobcovia robia sady priamo určené začiatočníkom. Sú väčšinou lacnejšie a určené tým, ktorí s „mokrým“ holením práve začínajú a s produktmi a pánskou kozmetikou sa ešte len zoznamujú.

 

Naše tipy:

- Mühle Rytmo Black Pure Badger 4-dielna - naša najpredávanejšia sada. Obsahuje všetko, čo muž na holenie potrebuje.

- Bluebeards Revenge Starter darčeková sada - ideálna sada pre začiatok s „mokrým“ holením.

 

Holiaci strojček:

Tak, ako pri výbere sady, je v prvom rade nutné zistiť, aký holiaci strojček obdarovaný používa a podľa toho vyberať. U strojčekov s hlavicou Mach 3 alebo Fusion sa strojčeky líšia najmä designom, dĺžkou a materiálom, z ktorého je vyrobená rukoväť. Pri holiacich strojčekoch na klasické čepieľky je nutné dávať pozor aj na to, akú majú hlavicu – plná lišta je určená na každodenné holenie, hrebeňová lišta je vhodná pre tých, ktorí sa holia len raz za dlhšiu dobu.

 

Strojčeky a čepieľky sa tiež líšia spôsobom výmeny žiletiek. Buď sa hlavica rozšraubuje na niekoľko dielov a žiletka sa na jeden z dielov nasadí, alebo sa hlavica otvorí odšraubovaním závitu, ktorý je väčšinou naspodu rukoväte – ide o typ strojčeku butterfly.

 

V ponuke sa objavujú holiace strojčeky typu shavetta – to je niečo medzi klasickým strojčekom a britvou.

 

Štetka na holenie:

Najdôležitejšou časťou štetiek na holenie sú vlasy (či štetiny). Vyrábajú sa buď z jazvečích vlasov, kančích štetín, konských vlasov, alebo z umelých vláken. Podrobné delenie nájdete v našom ďalšom článku.

 

Pánska kozmetika na holenia:

Ako darček je vhodné zvoliť aj pánsku kozmetiku na holenie – mydlo či krém na holenie, alebo vodu, či balzam po holení. Tu je dôležitým parametrom vôňa. Santalové drevo je vhodnejšie skôr pre starších pánov, za to kombinácia vôní (napr. mandarinka a patchuli) je vhodnejšia skôr pre mladých moderných mužov. Pokiaľ si muž vyšľaháva penu na holenie štetkou, je lepšie zvoliť mydlo či krém? Mydlo je tradičnejšie a pena je trvanlivejšia, zatiaľ čo krém sa lepšie našľaháva.

 

Čo robiť, ak Váš partner nosí bradu a neholí sa vôbec?

V tom prípade skúste vybrať nejaký produkt pre starostlivosť o fúzy. Máme v ponuke balzamy a kondicionéry, ktoré fúzy vyživujú a udržiavajú v skvelej kondícii. Podrobnejší popis produktov na fúzy nájdete našom ďalšom článku.